Wypełnianie zmarszczek i powiększanie ust kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek i powiększanie ust kwasem hialuronowym

Potrzebujesz informacji o wypełnianiu zmarszczek? Dobrze trafiłeś!

Kwas hialuronowy to polisacharyd, który od dawna wykorzystywany jest w licznych zabiegach medycyny estetycznej oraz do produkcji kosmetyków. Kwas ten ma wiąże znaczne ilości wody, zatem dodawany jest powszechnie do peelingów lub serum nawilżających . Co istotne, kwas hialuronowy występuje w organizmach żywych, więc niesłychanie rzadko bywa przyczyną reakcji alergicznej. W medycynie estetycznej natomiast ten polisacharyd używany jest głównie do formowania owalu twarzy, wypełniania zmarszczek (zarówno głębokich, jak i płytkich), jak również powiększania ust.

Kwas hialuronowy – wypełnione zmarszczki niezauważalne po kilku minutach

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego ma na celu nie tylko związanie w skórze wody (cząsteczka kwasu może związać blisko 250 cząsteczek wody!), ale też sprowokowanie komórek tkanki łącznej do wyzwalania pokaźniejszej ilości kolagenu, a w rezultacie sprawienie, że skóra znowu stanie się naprężona. Najpopularniejszym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, głównie tych tworzących się w okolicy nosa i ust (tzw. fałd nosowo-wargowych), bruzd przy oczach i wokół brody czy horyzontalnych zmarszczek na czole. Kwas napiera na skórę od wewnątrz, co sprawia, iż bruzda po chwili staje się niedostrzegalna. W zabiegach wypełniających wykorzystuje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest bardziej stabilny, a w następstwie tego dużo trwalszy. Jest metabolizowany dłużej, dlatego efekty zabiegu są widoczne nawet przez dwa lata.

Powiększanie ust – zabieg trwający blisko trzydzieści minut

Nie licząc modelowania twarzy i wypełnienia zmarszczek, częstym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego realizowanym przez gabinety medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Decydują się na niego zazwyczaj osoby, których nie zadowala kontur i rozmiar ich ust bądź których usta nie są regularne. Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym trwa w większości wypadków pół godziny, realizuje się go w znieczuleniu miejscowym, a preparat z kwasem wprowadza się w określone miejsca ust za pomocą kaniuli, innymi słowy “tępej igły”. Prawidłowo zrealizowany zabieg daje efekt większych, bardziej regularnych, lecz w dalszym ciągu naturalnie prezentujących się ust.

Nasze dane adresowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]