ABC współczesnej medycyny estetycznej – zabieg CFG

ABC współczesnej medycyny estetycznej – zabieg CFG

Szukasz szczegółowych wiadomości o czynnikach wzrostu skóry? Wejdź na revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/cgf-skoncentrowane-czynniki-wzrostu/

Gdy skóra staje się wiotka i stopniowo pojawiają się się na niej pierwsze zmarszczki, wiele osób zastanawia się jak zatrzymać postępujący proces starzenia się. Rewitalizacja komórek skóry szyi, twarzy, dekoltu, a także dłoni, możliwa jest za sprawą rozmaitych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, pośród których coraz popularniejszy jest zabieg CGF, w którym używane są komórki macierzyste oraz skoncentrowane czynniki wzrostu. Z uwagi na fakt, że preparaty używane do iniekcji skóry w trakcie zabiegu CGF sporządza się z krwi pacjenta, często zabieg ten jest z tzw. “wampirzym liftingiem”.

Zabieg CGF – jak sporządza się preparat z czynników wzrostu?

Przed rozpoczęciem zabiegu CGF, specjalista pobiera od pacjenta krew (w przybliżeniu 30 ml). Do probówek z pobranym materiałem dodawany jest antykoagulant, a w kolejnym kroku przekłada się je do separatora komórkowego i odwirowuje. Po zakończeniu tego procesu w probówkach łatwo dostrzec wyizolowane warstwy osocza ubogopłytkowego (PPP), komórek macierzystych CD34, osocza bogatopłytkowego (czyli właśnie CGF), a także krwinek, z czego do przeprowadzenia zabiegu CGF konieczne są tylko 3 pierwsze. Specjalista przygotowuje frakcję żelową, do czego wykorzystane jest osocze ubogopłytkowe, a następnie znad odseparowanej warstwy płytek krwi pozyskuje skoncentrowane czynniki wzrostu CGF wraz z komórkami macierzystymi. Przestygły żel albuminowy łączy się z osoczem bogatopłytkowym z komórkami macierzystymi i tak otrzymuje się końcowy preparat, który wprowadza się w skórę pacjenta przy pomocy „tępej igły”.

Zabieg CGF wzmaga produkcję włókien kolagenowych oraz elastynowych

Zabieg CGF minimalizuje drobne zmarszczki, odbuduje oraz odżywia skórę oraz zwiększa jej sprężystość. To m.in. zasługa znajdujących się w preparacie komórek macierzystych, które przyczyniają się do wzrost produkcji włókien kolagenowych oraz elastynowych. Osoby, które zdecydują się na zabieg CGF, powinni wiedzieć, że za pierwszym razem wykonuje się go 3-krotnie w sześciotygodniowych odstępach, a następnie lekarze zalecają powtórne zabiegi mniej więcej co pół roku.

Nasze dane adresowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]