Wyjątkowy topaz mistyczny

Wyjątkowy topaz mistyczny

Jeśli szukasz mystic topazu, koniecznie sprawdź https://www.mystictopaz.pl.

Niepowtarzalny blask oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, od dawna cieszącego się dużym zainteresowaniem entuzjastów ozdób. Choć z pozoru nietrudno pomylić się, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne walory są efektem odpowiedniej techniki wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ wysokiej temperatury oraz powlekany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. To z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Barwy topazu mistycznego

Kolory, jakie ma topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, z jakim jest połączony. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż kamień ma purpurowy kolor, błękitny z kolei jest skutkiem rozgrzania topazu bez żadnych domieszek. Najlepsze efekty daje wykorzystywanie białego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej czy Azji.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak już wspomnieliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Chętnie stosują go zatem do wyrobu naszyjników, kolczyków i innych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do eleganckich kreacji – doskonale prezentuje się również na co dzień. Istotna okazuje się również mnogość kolorów, dzięki której prościej możemy dobrać biżuterię do danego stroju.